Про черкеський “рамштайн”, геноцид черкесів і їхню ненависть до росіян

Мої ніжні почуття до Rammstein привели до несподіваної ЗНАХІДКИ. Я надибав справжню дивовижу – традиційну черкеську пісню, виконану, як дуже специфічне аранжування “Ohne dich”. Суворе й абсолютно прекрасне творіння черкеських музик HAGAUJ.

Трохи контексту. Черкеси (адиги) – це колись великий і непокірний переважно мусульманський народ, усі племена якого були майже повністю знищено Російською імперією.

Російська влада в 1860-х рр. організувала масові вбивства й насильницькі виселення до Туреччини мільйонів (!) людей. Американський дослідник Brian Williams вважає ці події ПЕРШИМ ГЕНОЦИДОМ В ЄВРОПІ.

При цьому фактично було поставлено на межу зникнення ряд не просто унікальних, але й таємничих мов. Бо черкеська мовна група лишається загадкою для лінгвістів – її зв’язки з іншими мовними сім’ями і понині є невизначеними.

P.S.
Родина моєї мами жила в підрадянській Адигеї. І бабушка, і мама розповідали цілий ряд історій про досі живу люту ненависть невеликих залишків черкеського народу до росіян. І про симпатію до українців. Це не дивно, бо в наших народів немало спільного і єдина боротьба. Досі.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s