Книги-2016. «Отчего вы не буддист»

Невеличка книжка бутанського лами і режисера тибетського походження Дзонґсара Кхьєнце, яку я читав в російському перекладі, була початково написана англійською мовою і розрахована, як мені здалося, на американського читача. Власне, вона являє собою вельми доступний і короткий виклад буддійського вчення традиції Махаяни.

Книга переповнена яскравими образами і притчами, добре зрозумілими навіть західному обивателю. Читається досить легко. При цьому, як на мене, автору вдалося непогано висвітлити ключові питання буддійського світогляду.

dzongsar-khyentse-rinpoche-by-ronai-rocha
Дзонґсар Кхьєнце Норбу. Фото: Ronai Rocha / lionsroar.com

На моє глибоке переконання, кожна освічена людина має розуміти хоча б ази буддійського світосприйняття, бо воно надзвичайно цікаве і, я б сказав, продуктивне. (Це – як мінімум). Тому книгу “What Makes You Not a Buddhist” я б радив прочитати кожній вдумливій людині, хай навіть вона раніше й не помічала за собою особливої цікавості до філософії буддизму.

Моя оцінка на момент прочитання – 3/5 – сподобалося (користуюся шкалою Goodreads).

P.S.

До речі, оце щойно подивився один із художніх фільмів, знятих ламою Кхьєнце Норбу – Phörpa [Кубок] (1999). Спокійна і душевна стрічка, цікавий побут юних монахів, красива природа. Сподобалося. Отже, тепер трохи познайомився з кінематографом такої екзотичної країни як Королівство Бутан.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s